Airsoft Super Daddys
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

bocanci

2 participanți

In jos

bocanci Empty bocanci

Mesaj  Iahim Lun Mai 12, 2014 8:43 am

@ Vasi

Te rog sa pui aici ceva informatii referitoare la bocancii de la Reghin:
-contact
-pret
-corespondenta numerelor (daca bate cu ce nr sti ca ai tu)
-senzatie / feedback
-calitatea materialelor
-promptitudine

Daca mai ai si altele sa ne spui.
Iahim
Iahim
Locotenent-colonel
Locotenent-colonel

Mesaje : 232
Data de inscriere : 20/08/2013
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

bocanci Empty Re: bocanci

Mesaj  HarpaletZu Lun Mai 19, 2014 2:17 am

deci...i-ati vazut, cum arata.
-pret 130 de lei.
-model ST 329 full piele
contact:   S.C. SHOES TOP S.R.L.  
                   Str. Garii 78/B
                         Reghin
                       jud. Mures
              Tel. : 0265-511.751
                   0740-215.472-----nea` ingineru` (nu stiu cum il cheama.)
                    email : info@shoestop.ro

w w w . s h o e s t o p . r o

-corespondenta numerelor (ca sa nu va tina nea ingineru` la telefon o gramada de timp...sa va explice proces...procedee...marimi asiatice, britanice americanesti...cel mai simplu va masurati cat mai exact talpa piciorului cu o ruleta si/sau metru de croitor, SPUN CAT MAI EXACT!!     eu am avut la masuratoare 26,5-27cm...i-am zis la nea` ca am 27 ...iar el a zis 41 marimea...ei bine 41 port eu deci mi-s perfecti
-senzatie / feedback-----nu am avut basici, incomoditate, trasnpiratie, nu i-am purtat decat o singura data in casa cand i-am primit. Iar pe IT2 nu am avut probleme sa ma jeneze in vre-un fel. Pot pune si soseta subtire si soseta groasa fara sa am vre-o senzatie de disconfort
-calitatea materialelor--------i-ati vazut si voi....adica la 130 de lei mai bine de atat nu se poate...mai ales ca vorbim de bocanci cu "brant" inalt tipic celor militari de altfel. FULL piele, poti sta in apa cu ei fara sa te uzi undeva pana in 15 cm de la baza talpi din cauza constructiei si a limbi...tot din piele. Testat in baie in cada, stat cu ei incaltat mai bine de 5 minute... rezultat zero apa! Apa in cada de 15 cm ...masurat cu ruleta.
-promptitudine....marti facut comanda, miercuri primit colet (daca ii au ca si model la optiunile care le vreti voi) -Urgent Curier-. E foarte de treaba omu` adica in mod normal nu ar fi trebuit sa vanda catre persoane fizice - dar daca ii spuneti treaba cu "stiti dar ati putea trimite si catre persoane fizice?" o sa zica un DA mai moale dar e Ok, va trimite.

Ce inseamna OPTIUNILE CARE LE VRETI VOI:
Intarituri de kevlar la baza talpi, anti-cuie, sticle, materiale penetrante prin talpa. aka 13 lei in plus fata de pretul dat initial la amandoi bocancii.
Intarituri la bombeu....metalic...nonmetalic...etc....cam vre-o 9-10 lei in plus...
Oricum daca le vreti optionale...nu trebuie decat sa va uitati pe site si va da informatii cu ce se poate pune aditional fata de standard.
Eu i-am luat standard, cu toate ca trebuiau sa imi vina cu intaritura de kevlar pe talpa, dar am zis ca oricum nu mai jucam in REFRACTARA, si nu-si are rost sa ii trimit inapoi. Omul a fost foarte amabil si mi-a zis ca ii schimba moca fara a mai da ceva in plus, dar am zis ca ii iau asa...si eventual catre toamna ii mai dau o comanda.

Ce sa va mai zic...aveti garantie 180 de zile de la data achizitionarii. Cititi cu atentie garantia daca va luati! Nu va lasa sa dati cu orice fel de crema de ghete/piele pe ei.


Aaa era sa uit...ultimul lucru...problema cu sireturile. In sensul ca daca facem incursiuni prin vegetatie predominant agatatoare, spini, etc...gen iron team 2, se scamoseaza tare ...partea buna...sunt la TAKO langa kaufland...chiar si la 1.5m lungime/perechea
HarpaletZu
HarpaletZu
Locotenent-colonel
Locotenent-colonel

Mesaje : 228
Data de inscriere : 24/03/2013
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum