Airsoft Super Daddys
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

incadrare arme

In jos

incadrare arme Empty incadrare arme

Mesaj  HarpaletZu Vin Iun 13, 2014 11:36 am

Salutari,
Am gasit azi pe net un mic comunicat de presa in care se precizeaza astfel:

S-a modificat încadrarea armelor pe categorii
Luând în considerare  pericolul social pe care îl reprezintă fiecare din categoriile de arme existente, a fost modificată încadrarea acestora, astfel:
- categoria A – arme şi muniţii interzise;
- categoria B – arme şi muniţii letale supuse autorizării;
- categoria C – arme şi muniţii neletale supuse autorizării: alături de armele de autoaparare cu bilă de cauciuc şi de cele cu aer comprimat, au fost introduse armele cu gaze; de asemenea, au fost introduse armele cu aer comprimat care dezvolta o viteza a proiectilului mai mare de 220m/s (prin eliminarea de la categoria A, arme interzise);
- categoria D – arme şi muniţii neletale supuse notificării, din care au fost scoase dispozitivele de asomare şi cele industriale, precum şi arcurile (care s-au introdus în categoria E);
- categoria E – alte categorii de arme, în care au fost introduse armele şi dispozitivele neletale, inclusiv a celor de tip air-soft sau paint-ball.


Ceea ce am subliniat la gategoria E, ma face sa cred ca azi maine vom fi nevoiti sa  ne facem permise de port arma...de ce? pai prin prisma faptului ca in Timisoara cum am auzit "din aer" omul care se intorcea de la joc a fost oprit regulamentar in trafic iar politia la micul control ia pus multe bete`n roate pentru armele care le detinea si binenteles puse in husa dupa joc.

Sper din tot sufletul sa nu fie adevarat.
HarpaletZu
HarpaletZu
Locotenent-colonel
Locotenent-colonel

Mesaje : 228
Data de inscriere : 24/03/2013
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum